دامنه چیست؟ , هاست چیست ؟

در رابطه با مقاله ساخت سایت بدون نیاز به کدنویسی در مرحله اول باید چندین اصطلاح و ابزار های رایج در وب را به خوبی بشناسید.

در این مقاله از دروازه توسعه عناوین زیر را یاد خواهید گرفت :

  • تفاوت سایت و وبلاگ در چیست؟
  • برای شروع کار در وب و ساخت سایت چه مواردی رو باید بدانیم؟
  • اصطلاحات ابتدایی برای بهتر درک کردن کار کرد سایت ها مانند : هاست چیست؟ , دامنه چیست؟

تفاوت سایت و وبلاگ در چیست؟

برای پاسخ به این سوال به مثال روبه رو دقت کنید : یک پاساژ را در نظر بگیرید , کسی ک مالک پاساژ میباشد میتواند تصمیم بگیرد که واحد های تجاری چه محصولاتی اجازه ورود و کار در پاساژ را داشته باشند و یا تنظیم کننده قوانین آن مکان در اختیار مالک پاساژ میباشد

واحد های تجاری (مغازه ها) میتوانند از فضایی که در اختیارشان قرار داده شده استفاده کنند و محصولات خود را به نمایش عموم برسانند

حال در رابطه با وب , پاساژ به معنای سایت میباشد و واحد های تجاری همانند وبلاگ در آن وجود دارد

در واقع سرویس های وبلاگ دهی که شما با کمک آن ها میتوانید برای خود وبلاگی را بسازید یک سایت خدمات دهنده میباشند , یعنی وبلاگ شما جزو کوچکی از سایت وبلاگ دهی میباشد.

 

برای شروع کار در وب و ساخت سایت چه مواردی رو باید بدانیم؟

برای شروع شما مهارت خواصی را نیاز ندارید , و با دنبال کردن آموزش های گروه دروازه توسعه میتوانید به راحتی کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنید.

خب از این پس شما مهارت های کاربردی برای ساخت سایت بدون نیاز به حتی یک خط کد نویسی را فرا میگیرید!

 

– {قسمت اول} ساخت سایت بدون نیاز به کدنویسی – تعاریف هاست و دامنه

— هاست چیست؟

هاست (host) به معنای میزبان میباشد و وظیفه آن ذخیره سازی و نگه داری از فایل های سایت شما میباشد . هاست ها (فضای میزبانی) دارای پنل های مدیریتی مختلفی هستند که معروف ترین آنها : سی پنل (cpanel) و دایرکت ادمین (direct admin) میباشد

— دامنه چیست؟

دامنه (دامین » به انگلیسی domain ) به نام اختصاصی ای که هر وبسایت برای خود انتخاب میکنند میگویند. با توجه به مثال زیر شما مفهوم دامنه را به خوبی متوجه خواهید شد:

برای مثال سایت ما با آدرس developergate.ir شناخته میشود . که این آدرس یک دامنه میباشد در صورتی که دامنه ای را به هاست خود وصل نکنید برای مشاهده وبسایت خود باید از ای پی مستقیم هاست خود استفاده کنید که در این مثال ای پی هاست ما ۱۴۴٫۷۶٫۱۹۹٫۲۰۵ میباشد یعنی در صورتی که دامنه ای ثبت نمیکردیم شما باید با وارد کردن آدرس آیپی وارد سایت ما میشدید مطمئنن به خاطر سپردن حروف با معنا بسیار آسان تر از به خاطر سپردن اعداد مشابه به هم میباشد.

 

تبریک میگوییم شما اولین قسمت از مجموعه “ساخت سایت بدون نیاز به کدنویسی” را فرا گرفتید , در آموزش های بعدی با ما همراه باشید .

 

مشاهده تمامی مقالات مرتبط با ساخت سایت بدون نیاز به کدنویسیمنتشر شده در تاریخ : اسفند ۴, ۱۳۹۷

    به اشتراک بگذارید :

دسته بندی: آموزش وردپرس طراحی وب مقاله وردپرس
دیدگاه ها

یک نظر بگذارید